Vzhledem k tomu, že jsme členy skupiny Alphega, spolupracujeme s tímto řetězcem na společné realizaci preventivních kampaní pro pacienty. 

Jednou z nich je měření cévního věku. Cévní věk vám změří speciálně proškolení Alphega lékárníci pomocí přístroje, který je podobný tlakoměru. Přístroj váš cévní věk vyhodnotí na základě hodnot tepové frekvence, krevního tlaku a rychlosti šíření pulsové vlny.

Tak, jak bije srdce, dochází k jeho stahování a roztahování. A při každém stažení dochází k šíření pulzové vlny. A tato vlna se cévami šíří dál a odráží se od jejich stěn. Měření nám umožňuje zjistit, v jakém stavu jsou naše cévy.

Celé měření trvá asi deset minut, je neinvazivní a bezbolestné.

Stáří cév budete mít vyjádřeno počtem let, o kolik jsou starší, nebo mladší než vy, eventuálně jestli jsou stejně staré. A pokud není váš výsledek dobrý, využijte jej jako příležitost začít pro sebe něco dělat a pokusit se negativní změny ve vašem těle zpomalit. Rádi vám s tím pomůžeme.

Dalším projektem, který je poskytován v síti Alphega, je měření plicního věku.

Na základě testu stáří plic zjistíte, zda vaše plíce stárnou normálním tempem a zda jejich kapacita odpovídá zdravým plicím osoby stejného věku, pohlaví a výšky.

Samotné vyšetření probíhá tak, že pacient vydechne do přístroje na měření plicního věku. Lékárník je schopný okamžitě určit hodnotu jednovteřinová vitální kapacita plic (měřítko funkčnosti plic), aby však nedošlo k chybě, měření plicní ventilace probíhá zpravidla třikrát, než se plicní věk určí finálně.

S ohledem na danou epidemiologickou situaci měření plicního věku momentálně v lékárnách Alphega neprobíhá.

V přípravě  je spolupráce při diagnostice suchého oka, vyhodnocení lékových interakcích a dalších akcí pořádaných i s Českou lékárnickou komorou nebo školící, diagnostické a promoakce realizované s farmaceutickými firmami.

V souvislosti s tím našim zákazníkům nabízíme jako  partnerská lékárna firem Loreal a Pierre Fabre  léčebnou kosmetiku značek La Roche Posay s kompletním portfoliem a Aderma se zaměřením na řešení atopického ekzému kojenců, dětí i dospělých.  Na objednání jsme schopni zajistit kosmetiku Vichy, Ducray, Klorane, Avene  stejného výrobce a případně produkty řady Bioderma.

Samozřejmou součástí našich služeb je výdej prostředků zdravotnické techniky na poukazy i samoplátcům. Jedná se o obvazový materiál, kompenzační pomůcky ulehčující péči o Vaše blízké, zdravotní a kompresivní prostředky, potřeby pro stomiky a další produkty zahrnuté mezi zdravotnické pomůcky. Pokud zrovna nedisponujeme uvedeným zbožím na skladě, vždy se snažíme potřebné obratem zajistit.

Zdravotní obuv je stabilním sortimentem lékárny. Jedná se především o obutí firmy Medistyle a Sante. Průběžně aktualizujeme nabídku podle nově přicházejících vzorů a trendů.

Podobně je tomu s produktovou řadou biošťáv řady Rabenhorst, která nabízí  šťávy lisované zastudena i ve farmaceutické kvalitě.

Stálé více našich zvířecích společníků čelí podobně jako lidé zdravotním potížím. I jim můžeme nabídnout z našeho sortimentu veterinární léky, preventivní přípravky, kosmetiku i léky připravované speciálně pro zvířata.

Součástí sortimentu jsou i homeopatické přípravky firem Boiron, Heel, AKH a na objednávku i tkáňové soli.

Nejmenším zákazníkům nabízíme kojeneckou výživu především značky Hipp včetně její kosmetické řady, dále potom produkty firem Sunar a Nutricia.

Pro příznivce přírodní léčby máme v nabídce bylinné přípravky Dědka Kořenáře a firmy Topvet. K výběru je rovněž z širokého sortimentu čajů a dalších přípravků firem Megafyt, Leros, Grešík a dalších dle požadavků našich zákazníků.