eRecept je recept vystavený v elektronické podobě. Lékařem vystavený eRecept je uložen do tzv. Centrálního úložiště elektronických receptů (CÚER).

Každému eReceptu je přidělen unikátní identifikátor. V lékárně pak lékárník načte identifikátor eReceptu a pokud je eRecept v CÚER nalezen, vydá předepsaný lék pacientovi. Informace o výdeji léku se zároveň zapíše do CÚER.

V rámci programu slavnostního setkání 21. ročníku konference ISSS/V4DIS bylo uděleno ocenění Český zavináč 2018 týmu oddělení eReceptu, jenž v rámci Státního ústavu pro kontrolu léčiv pracoval na realizaci projektu eRecept.

Projekt eRecept zvítězil v 16. ročníku soutěže IT projekt roku 2018 pořádaném Českou asociací informačních technologií (CACIO). Odborná hodnotitelská komise spolu s Řídícím výborem CACIO oceňují projekt jako takový a současně vyslovují uznání jak tvůrci, tak uživateli projektu za dosažené výsledky.

Více informací na: www.epreskripce.cz

REZERVACE LÉKŮ NA PŘEDPIS ON-LINE – POSTUP

Lékař Vám předepsal léky na tzv. eRecept, elektronický recept, který nahradil papírovou formu. Jak nyní postupovat? Jednoduše a z pohodlí domova zadáte číslo eReceptu na stránkách Alphega lékáren, vyberete si Vaši oblíbenou Alphega lékárnu a jakmile lékárník Vaše léky připraví, bude Vás kontaktovat. Poté si léky vyzvednete osobně v lékárně, platit budete až při návštěvě lékárny.

Jak na to?

  1. Navštivte erecept-alphega.cz
  2. Vyplňte číslo Vašeho eReceptu. 12místný kód můžete opsat, zkopírovat z SMS nebo použijte tlačítko fotoaparátu pro naskenování QR kódu.
  3. Vyberte si nejbližší Alphega lékárnu, kde Vám léky připraví.
  4. Vyplňte Vaše kontaktní údaje.
  5. Odešlete rezervaci.
  6. Po zpracování Vaší rezervace vybranou lékárnou obdržíte informaci ohledně možného vyzvednutí.

Nebo můžete rezervaci léků provést jednoduše odesláním 12místného kódu na náš email lékárny ve Slavkově, nebo v Křenovících, podle toho kde budete chtít léky z eReceptu vyzvednout. Dojde Vám zpět potvrzení ohledně možného vyzvednutí.

zam.lekarna.slavkov@centrum.cz 

lekarna.krenovice@centrum.cz